x
 

%name%

%text%
 
%fb-like%
x
 

Jeskyněmi Ostrova a Bielatalu

Místa trasy

Ostrov – Obří jeskyně – Eisloch - Schwedenhöhle – Wormsmühle – Bennohöhle – Grenzplatte – Trpasličí jeskyně - Ostrov


Popis trasy

Projděte ty nejkrásnější a největší v našem údolí. Největší na české straně údolí je určitě Obří jeskyně u skalní věže Obr. K ní projděte po neznačené cestě, hledejte velkou věž, pod kterou jsou poházené obrovské balvany (viz obrázek). Do Obří jeskyně se musí z náhorní strany věže slanit. Poté dál podél Zpívajícího pramenu Singeborn k jámě Eisloch, kde bývá i v létě sníh, poblíž je také jeskyně Schwedenhöhole. Projděte vesnicí Bielagrund až k jeskyním Franzosenloch a soustavy jeskyní u Sachsenstein. Pokochejte se výhledem na Johanově vyhlídce, pokračujte dál k jeskyni Bennohöhle. Po její prohlídce směrem pod skalami až k Trpasličí jeskyni. Do první části jeskyně můžete vstoupit i pěšky, dál se ale pokračuje s lanovým jištěním. Trpasličí jeskyně je Vaší poslední zastávkou zpět do hotelu.


Tipy

  • Vezměte si na sebe starší oblečení, které si můžete zničit, dále baterku, nabitý telefon a prosíme informujte recepci, že odcházíte směrem k jeskyním. Upozoňujeme vás, že průzkum jeskyní je pouze pro zkušené speleology a je na vlastní nebezpečí. Nevstupujte do jeskyní bez zkušeností a profesionálního vybavení. Obsah těchto stránek je pouze informativního charakteru a hotel nenese žádnou odpovědnost za případná zranění.
  • Eisloch – ledovou jeskyni, nemůžete přehlédnout, vstup do ní je dobře viditelný. Je 11 metrů dlouhá a 8 metrů hluboká
  • Schwedenhöhle – švédská jeskyně, je 22 metrů dlouhý skalní tunel poblíž Eisloch. Její název pochází z dob třicetileté války, kdy si do jejích útrob místní schovávali cenosti před rabujícími švédy.
  • Bennohöhle – Benova jeskyně, jasně značená z vesnice Ottomühle. Hloubka 13 metrů a délka cca 35 metrů. Nejvetší jeskyně Českosaského Švýcarska
  • V Bielatalu nezapomeňte navštívit Zpívající pramínek – Singeborn, jednoduše značený od cesty

Kde se občerstvit

  • Ottomühle Restaurant und Gasthof, www.ottomuehle.com
  • Svačinový balíček od nás z hotelu

 

 

Vzdálenost:
14 km


Čas:
3h 40 min.


Celkové stoupání:
446 m


Nejvyšší bod:
550 m. n. m.


Nejnižší bod:
385 m. n. m.


Náročnost:
lehká


Vhodné pro děti:
ano (bez Obří a Trpasličí jeskyně)


Vhodné pro kočárek, vozík:
ano, bez vstupu do jeskyní

Najdete nás na mapy.cz

Stáhnout GPX