x
 

%name%

%text%
 
%fb-like%
x
 

Ztracenými údolími Saského Švýcarska

Místa trasy

Ostrov – Dürre Biela – Soví brána – Fuchsteich – Taubenteich – Gautzschgrabenquelle – Krippenbachtal – Cunnersdorf – Cunnersdorferbachtal – Fuchsbachtal – Rosental – Schweizermühle – Ottomühle – Bielagrund - Ostrov


Popis trasy

Projeďte ostrovským údolím až na německou stranu směr Bielatal, odbočte na první velké křižovatce doprava do kopce údolí Dürre Biela, lemovaného úchvatnými skalními věžemi. Stoupejte kolem hlubokých tůní až k Soví bráně, kde odbočíte cyklotrasou po vrstevnci k rybníku Fuchsteich. Od něj prudkým stoupáním na nejvyšší bod etapy, rybník Taubenteich. Od něj vás čeká dlouhý sjezd divukrásným údolím Krippenbachtal až k silnici do vesnice Cunnersdorf. Odbočte doleva údolím Cunnersbach do mírného kopce, na konci vesnice minete malebné koupaliště s tobogánem. Za horkých letních dnů se zde můžete osvěžit. Projíždíte dál až k rozcestí vedoucímu do údolí Fuchsenbach s pískovcovými skalami a průzračným potokem. Na konci údolí se dejte cestou Mathens Höhlweg, která míří do vísky Rosental. Po Bielatalské cestě projedete mírným stoupáním až zpět do hotelu.  


Tipy

  • Stavte se v Bielatalu v restauraci Zur Schweizermühle, dejte si místního pstruha potočního (Bachforelle), jsou přímo z jezírka u restaurace (12€). 


Kde se občerstvit

  • zámecká restaurace na nádvoří Weesensteinu  
  • svačinový balíček od nás z hotelu

 

 

 

 

Délka:
35 km


Čas:
hod. 32 min.


Celkové stoupání:
770 m


Nejvyšší bod:
495 m. n. m.


Nejnižší bod:
255 m. n. m.


Náročnost:
střední


Povrch cest:
asfalt, štěrk, lesní cesta


Vhodné pro typ kola:
horské, trekové

Najdete nás na mapy.cz

Stáhnout GPX