x
 

%name%

%text%
 
%fb-like%
x
 

Údolím Dürre Biele k Soví bráně

Místa trasy

Ostrov – hraniční přechod – údolí Dürre Biele – Soví brána – pramen Singeborn – Grenzplatte – Trpasličí jeskyně - Ostrov


Popis trasy

Severním směrem od hotelu projdete po žluté značce údolím Ostrovských skal podél potoka Hammerbach. Na první německé křižovatce (stojí zde památný rozcestník) odbočíte na východ po žluté. Pokračujete mírným stoupáním v úzkém údolí potoka Dürre Biele mezi skalami a magickými tůněmi. Tato cesta není příliš frekventovaná, proto si zachovala svou tajemnost, nejen pro kterou místy nápadně připomíná scenérie z Tolkienova Pána Prstenů. Po žluté pokračujete ke zrušenému přechodu pro pěší, Soví bráně. Neznačenými, ale dobře viditelnými cestami se vrátíte skrz Ostrovské údolí na jeho západní stranu, kde se podél nádherné vyhlídky Grenzplatte vrátíte podél skal po žluté zpět k nám.


Tipy

  • Zhruba v půlce údolí Dürre Biele jsou velké tůně, legenda praví, že v té největší, Vílí tůni, se při úplňku koupou víly.
  • 400 metrů od Zpívajícího pramene Singeborn je ledová jeskyně, Eisloch. V některých letech zde lze i v horkém létě díky přírodní anomálii najít sníh.

Kde se občerstvit

  • Svačinový balíček od nás z hotelu

 

Vzdálenost:
11 km


Čas:
2h 50 min.


Celkové stoupání:
518 m


Nejvyšší bod:
530 m. n. m.


Nejnižší bod:
394 m. n. m.


Náročnost:
lehká


Vhodné pro děti:
ano


Vhodné pro kočárek, vozík:
pouze k Soví bráně

Najdete nás na mapy.cz

Stáhnout GPX