x
 

%name%

%text%
 
%fb-like%
x
 

Weisseritztal Bahn, parním vlakem do Freitalu

V jižní části Saska je v celoročním provozu úzkokolejná dráha s parními lokomotivami. Nejblíže od nás je trasa Weisseritztal Bahn, jejíž trasa je z lázní Kipsdorf do Freitalu. Původní trať dlouhá 26 km byla uvedena do provozu roku 1883, byla však značně poničená povodní roku 2002. Dnes je její trasa obnovena na cca 15 km, první zastávka je v Dippoldiswalde. Parní lokomotiva překoná po svojí trase 34 mostů a projíždí přes 13 nádraží. Úzkokolejka Weisseritztalbahn spojuje tři rozličné přírodní oblasti a pro tuto rozmanitost je považována za jednu z nejkrásnějších tratí v Evropě. Během jízdy překoná převýšení 350 metrů a projede romantickým údolím Rabenauer Grund, kolem přehrady Malter a krajinou východních Krušných hor.

Doporučujeme začít výlet ve Freitalu (poblíž Drážďan), projít pešky rovinatou turistickou stezkou údolí Rabenauer Grund a poté dojet až k přehradě Malter vlakem. 


Tipy

  • V letních měsících jsou součástí vlaku otevřené vozy, můžete se tedy za jízdy údolním kochat krásou okolní přírody. Za slunečného počasí hraje v otevřeném voze dixielandová kapela z Děčína.
  • Jízdní řád a ceník http://www.weisseritztalbahn.com

 

 

Dostupnost autem:
50 km


Dostupnost pěšky/na kole:
50 km


Vhodné pro děti:
Ano


Vhodné pro kočárek, vozík:
Ano

Najdete nás na mapy.cz