x
 

%name%

%text%
 
%fb-like%
x
 

Saským Švýcarskem po pravém břehu Labe

Místa trasy

Postelwitz – Falkenstein – Torstein(vyhlídka Schrammsteine) – Kleine Bastei – Kipphorn – Großer Winterberg – Katzenstein – Goldestein – Winterstein – Frienstein – Carolafelsen – Postelwitz


Popis trasy

Čeká vás krásná okružní cesta jižní částí NP Saské Švýcarsko, ty nejhezčí vyhlídky a skalní věže – začínáme kousek od Bad Schandau v Postelwitz. Z vesnice prudkým stoupáním po žluté a poté modré značce dojdeme na Torstein, kde je známá vyhlídka na masiv Schrammsteine. Na zdejší vyhlídku vede cesta po velmi prudkých schodech, proto tento výlet určitě nedoporučujeme s menšími dětmi! Po zelené značce jdeme pod masivem skal, při pohledu vlevo uvidíme cca po 800 metrech věž Teufelsturm. Zelená značka nás přes vyhlídku Kleine Bastei, dovede až ke Kipphorn s hezkým výhledem na Stříbrné stěny a Děčínský Sněžník. Dále nás čeká stoupání na nejvyšší vrchol Saského Švýcarska, Grosser Winterberg. Zde se v místní restauraci můžete osvěžit a občerstvit. Pokud máte po stoupání síly, pokračujte po žluté na vyhlídku pod Goldsteinem, poté po červené kolem zbytků skalního hradu Winterstein až ke Carolafelsen. V případě, že nemáte sil na rozdávání, zamiřte po modré značce z Grosser Winterberg k nejhezčí ze zdejších vyhlídek, Karolinině skále, Carolafelsen. Po prohlídce pokračujeme žlutou stezkou až k rozcestí pod nejúžasnější ze saských věží, Falkenstein. Ten je i poslední zastávkou po zpáteční cestě do Postelwitz.


Tipy

  • Pokud je pro vás trasa příliš dlouhá, zkraťte si ji na rozcestí Großer Winterberg o cca 9 km kolem pramene Wurzelborn až ke Carolafelsen.
  • Pod Carolafelsen je jeskyně Höhle aus Satanskopf, nenechte se odradit děsuplným názvem („Ďáblova hlava“), jeskyně je i přes horší vstup moc hezká.
  • Vyhněte se výstupu na Torstein o víkendovích odpoledních v sezóně. Pod žebříky a schody se tvoří dlouhé fronty. Pro výlet na Schrammsteine je ideální všední den, kdy si naplno užijete jejich magii.

Kde se občerstvit

  • Gasthof Grosser Winterberg
  • svačinový balíček od nás z hotelu

 

 

Vzdálenost:
28 km


Čas:
hod. 30 min.


Výchozí bod:
Postelwitz
(37 km)


Celkové stoupání:
1 760 m


Nejvyšší bod:
556 m. n. m.


Nejnižší bod:
130 m. n. m.


Náročnost:
vyšší


Povrch cest:
lesní cesta


Vhodné pro děti:
ne


Vhodné pro kočárek, vozík:
ne

Najdete nás na mapy.cz

Stáhnout GPX